بازایابی دیجیتال, تکنولوژی, موتورهای جستجو

پنالتی گوگل چیست ؟

پنالتی گوگل چیست ؟
دنیای مجازی نیز مانند دنیایی واقعی قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد . در صورتی که در دنیای مجازی نیز قوانین و مقررات را رعایت نکنید مجرم شناخته می شوید و می بایست جریمه شوید .  یکی از جریمه هایی که گوگل برای مجرمان در نظر گرفته است ، پنالتی گوگل می باشد . شاید واژه ی پنالتی گوگل زیاد به گوشتان رسیده باشد اما این واژه دقیقا به چه معناست ؟ حال در این مطلب به شما در مورد پنالتی گوگل بیشتر توضیح خواهیم داد . 

چرا شامل پنالتی گوگل می شویم ؟ 

تشخیص پنالتی گوگل بر عهده ی الگوریتم های گوگل نظیر پاندا، مرغ مگس خوار و پنگوئن می باشد  هر  کدام  به  طریقی فعالیت سایت شما را غیر قانونی تشخیص داده و سایت شما را اسپم می کند. مثلا پاندا به محتوای با ارزش حساس است. در صورت بی ارزش بودن محتوای سایتتان خود از پنالتی شدن توسط پاندا بترسید. پنگوئن مسئول پی گیری لینک ها  است. همین الان لینک های خود را چک کنید، لینک های ناگهانی می تواند شما را با مشکل پنالتی  شدن  توسط  پنگوئن  مواجه کند. منتظر هستید بدانید مرغ مگس‌خوار چه نقشه ای برای پنالتی کردن سایت شما دارد.  مواظب کم  یا زیاد بودن  کلمات کلیدی خود باشید.

انواع پنالتی گوگل ؟
پنالتی مرگ 

این مورد در موارد بسیار نادر به کار رفته می شود . به طوری که وب سایتی  به رفتاری غیر حرفه ای و غیر قانونی بپردازد مثل پخش ویروس به سیستم بازدید گنندگان انجام دهد. البته اقداماتی مثل انتشار خشونت، مطالب نژاد پرستانه و هر مطلب غیر متعارف دیگر ، این موارد شامل بن سایت می شود. که در واقع همان مرگ سایت برای همیشه است .

کاهش رتبه

این پنالتی گوگل شایع ترین جریمه ای است که توسط گوگل در نظر گرفته می شود. یعنی سایت شما بصورت ناگهانی از رتبه ی بالا به پایین سقوط می کند. این جریمه مربوط به الگوریتم ها است. الگوریتم ها به صورت اتوماتیک دنبال این مشکل هستند.

تغییر رتبه موقت

علاوه بر تغییر رتبه که به صورت اتوماتیک انجام می شود، گوگل به همراه یک تیم متخصص و کامل این اختیار را دارد، که بنا به تشخیص خود رتبه سایت هایی را که با تقلب سعی در بهبود جایگاه خود دارند را کاهش دهد. البته در این مورد به شما اطلاع داده می شود. درصورت رعایت قوانین دوباره به حالت اول باز خواهید گشت.

دلایل اینکه یک سایت گوگل پنالتی می شود

 

کلاکینگ ها :

شما با استفاده از کدهای جاوا کاربر را به سایت های نا معتبر فرستاده اید.

سرقت وکپی برداری :

کپی برداری یکی از عوامل مهم پنالتی گوکل می باشد . 

متن های که توسط ربات ها نوشته شده است :

تا آن زمان که ربات های نویسنده بی مشکل و با کاربری فهم بالا را در اختیار داشته باشیم بسیار فاصله داریم اما بعضی از سایت ها متن های خود را توسط همین ربات ها اطلاعات در اختیار شما قرار می دهند.

کلمات کلیدی دارای مشکل :

مطمئن شوید که کلمات کلیدی شما مشکل ندارند و نامرتبط با محتوای متن شما در پایین مقالات درج نشده باشد.

متن های نامرئی :

بازهم کلمات کلیدی ،گاهی افراد با ارائه دادن کلمات کلیدی بسیار البته به صورت نامرئی سعی براین دارند که ربات های ایندکس گوگل را بفریبند، که در صورت رو شدن دست شان جریمه خواهند شد.

لینک های اسپم :

یعنی لینک هایی که پولی هستند،لینک هایی که فقط به کاربران لینک ارائه می کند. گوگل علاقه مند است، که لینک های سالم، توسط افراد حقیقی ارائه شود.

بد افزار :

امکان دارد، هر چیزی بد افزار باشد. تا آنجا که امکان دارد از نرم افزارهایی که دانلود خود کار انجام می دهد دوری کنید.

حملات منفی سئو

این مشکل یکی از نگرانی های جدید است، در میان دارندگان سایت ها ،وب مسترها این حملات به نحوی صورت می گیرد. متاسفانه در این جا توسط بازدارنده های گوگل این مشکل یعنی گوگل پنالتی برای سایت هایی اتفاق می افتد، که هیچ جرمی مرتکب نشده اند.